Британская виза
- Поради

Транзит через Великобританію. Чи потрібна віза?

Часто авіаквитки за дуже привабливою ціною в кілька десятків євро – з пересадкою в Лондоні. Чи можна купувати такий квиток, якщо у вас немає британської візи? З цієї статті дізнаєтеся відповіді на всі питання.

Купувати авіаквиток з пересадкою в Лондоні, якщо у вас немає візи, – ризиковано. Існує велика ймовірність, що на рейс вас не пустять ще в аеропорту міста вильоту. Аргумент, що ви подорожуєте без багажу і не збираєтеся залишати стіни аеропорту, не спрацює, адже після приземлення всі пасажири проходять паспортний контроль. Відсутність британської візи стане проблемою. Але про все по порядку.

Транзити через Великобританію Перше, про що слід пам’ятати, – наявність європейського безвізу ніяк не впливає на транзитну пересадку в Лондоні. На території Великобританії діють свої правила міграційної політики.
Згідно з новими правилами, що вступили в силу з грудня 2014 року, розрізняють два типи транзитів.
Airside – в межах транзитної зони аеропорту
Це означає, що пасажирові не потрібно залишати транзитну зону, реєструватися на рейс, перереєстровувати багаж тощо. Такі зони є в аеропорту Манчестера (є рейси Ryanair з Києва), а також у Хітроу (з Києва – British Airways) і Гетвік (з Києва літають МАУ) у Лондоні. Навіть якщо у вас виліт з іншого терміналу, віза не потрібна.
Для пересадки в цих аеропортах британська віза не потрібна, але у пасажирів повинні бути документи для в’їзду до країни прибуття, вони повинні летіти до будь-якої третьої країни, крім Ірландії, і наступний рейс має вилітати до 23:59 дня прильоту.

Зверніть увагу!
Ryanair i Wizz Air – лоукостери, що пропонують дешеві авіаквитки з пересадкою в Лондоні, літають через аеропорти Luton і Stansted. У них немає зон airside. Відповідно, вам знадобиться британська віза.
Безвізовий транзит – це тільки можливість. Її реалізація цілком і повністю залежить від офіцера на паспортному контролі.
Landside – пересадка зі зміною аеропорту, ночівлею в готелі
Для цього типу транзиту вам знадобиться віза. Винятки – подорожі в або з США, Канади, Нової Зеландії, Австралії з візою цих країн. Або ж якщо ви летите назад, віза вже закінчилася, але з моменту в’їзду до цих країн не пройшло 6 місяців.

Як перевірити, чи потрібна віза? Якщо ціна на квиток дуже спокуслива, не полінуйтеся перевірити, чи дійсно потрібна віза для транзиту через Великобританію. Для цього існують кілька перевірених ресурсів:
Офіційний сайт британської міграційної служби www.gov.uk
TIMATIC – єдина інформаційна система Міжнародної асоціації повітряного транспорту IATA. Використовуйте систему на сайті Skyteam або IATA. Необхідно заповнити інформацію про поїздку і система вкаже документи, необхідні пасажиру для подорожі цим маршрутом.
klm.traveldoc.aero – це ресурс авіакомпанії KLM. Завдяки системі можна дізнатися про візові вимоги для пасажирів, які подорожують до різних країн, а не тільки транзитом через Великобританію.