Things You Should Never Post On Social Media
- Поради

Ніколи не публікуйте це в соцмережах!

Сьогодні вже нікого не здивуєш тим, що ваша бабуся сидить на фейсбук, а у мопса Бублика є власний інстаграм-акаунт. Згідно з минулорічними підрахунками аналітичного агентства Statista, 2,46 мільярдів жителів нашої планети –  користувачі соцмереж. І ці цифри постійно зростають.

statistic_social_media

Популярність даних інтернет-ресурсів також привертає недобросовісних громадян. Щоб не попастися на їхню вудку, достатньо приховувати деякі речі від сторонніх очей.

1. Паспортні дані

woman with passport

Здавалося б, і лісовому їжакові зрозуміло, що нерозумно світити документами направо й наліво. Але кількість людей, які публікують в інтернеті фотографії свого паспорта та водійських посвідчень, доводять зворотне. Таким чином, злочинці зможуть провертати свої афери, прикриваючись чужим ім’ям.

2. Банківська картка

woman showing her credit card

Щоб купити якусь річ, необов’язково обтяжувати себе походом до магазину. Люди все частіше роблять це онлайн. Тому шахраї скористаються номером і терміном придатності чужої банківської карти, коли ті потраплять до їх лап. У гіршому випадку, з вашого рахунку зіллють все до копійки.

3. Повна дата народження

woman wearing birthday hat stressed

У порівнянні з попереднім пунктом, інформація здається цілком невинною. Вона має магічну властивість збільшувати число привітань. А ще ці цифри використовують при ідентифікації особистості, що буде на руку бандитам. Особливо, якщо в них уже є номер вашої кредитки.

4. Домашня адреса й поточне місцезнаходження

home location

Ми сподіваємося, що ви не виставляєте адресу проживання в соцмережах навмисно. Проте ваш смартфон самостійно може впоратися з цим завданням. Перше, що потрібно зробити – відключити геолокацію на телефоні, коли публікуєте фотографії та відео. Визначення місцезнаходження також варто прибрати в налаштуваннях соцмереж.

5. Фото ключів

car key

Чудово, що вам подарували машину або після довгих років ви накопичили на свою квартиру. Якщо хочете, щоб весь світ дізнався про це і одразу викладаєте фотку заповітного ключика, будьте готові до наслідків. Навіть не тримавши ключа у руках, зловмисники можуть відтворити копію за допомогою комп’ютерної програми.

6. Код бронювання квитка

voyage dog

Можливо, улюблена група приїжджає з концертом до вашого міста. Або ви збираєтеся полетіти на острови, про які так давно мріяли… Після покупки квитків, засвічуєте їх на знімках в інстаграм? Не треба так. Навіть, якщо вас розпирає від щастя. Квиток зі штрих-кодом легко вкрасти. І тоді вашу мрію здійснить хтось інший.

7. Точна дата вашого від’їзду

Vacation date

Стандартний сценарій для соціальних мереж – ви плануєте відпустку або вихідні за межами дому й радісно ділитесь усіма подробицями, включаючи дату поїздки.

«Пс, хлопець, у моїй квартирі нікого нема, хочеш її пограбувати?» – приблизно так бачать злодії вашу радісну заяву. Охочих до легкої наживи можуть привабити й виставлені під час подорожі фото. Зробіть це після приїзду додому, щоб зайвий раз не випробовувати долю.