самый красивый оазис
- Ідеї для подорожей

Ні, це не міраж: ТОП-5 найкрасивіших оазисів

Острівець зелені та спокою серед безжиттєвих просторів. Саме в такому місці можна отримати розрядку від усього мирського, наповнитися енергією й навіть пізнати дзен.

Ми відібрали 5 найкрасивіших оазисів світу, які варто побачити.

Хердубрейдаліндір, Ісландія

оазис Хердубрейдалиндир Исландия

Характерна хитромудра назва наче натякає, що це чудо природи знаходиться у країні ельфів, льоду та полум’я. Місцевість дуже незвичайна, адже Одадахраун – найбільша лавова пустеля. Замість піщаних дюн тут височіють вулкани, а ґрунт випалений лавою. Здавалося б, і травинці не прорости. Однак моху, дрібним чагарниках і квітам, схоже, все одно. Їх живлять притоки річки, що протікає неподалік.

Колись в цю рівнину виганяли злочинців. Зараз біля підніжжя вулкана Гердубрейд розміщений кемпінг, через який проходить туристичний маршрут.

Ціни квитків в Ісландію.

Дуньхуан, Китай

озеро полумесяца

Щоб знайти оазис із озером у вигляді півмісяця, вирушайте в Китай. А саме – в пустелю Гобі, 5 км на південний захід від міста Дуньхуан. Це одна з найбільших пустель у світі.

На початку 90-х рр. оазис був на межі зникнення. Через будівництво греблі на річці Данг підземні води поміняли свій напрям. Озеро Юеяцюань почало висихати, але китайська влада вчасно взялася за його відбудову.

На замітку мандрівникам: беріть теплі речі. Якщо денна температура в Гобі досягає + 35 °С, то вночі вона наближається до нуля.

Квитки в Китай.

Уакачіна, Перу

Перу пустыня оазис

Любите легенди? Тоді слухайте. В один сонячний день індійська принцеса зійшла з хмар, щоб прийняти ванну. Розслабившись, вона не відразу помітила мисливця, який за нею підглядав. Перелякана дівчина почала тікати, упустивши чарівну мантію та дзеркальце. Мантія перетворилася на піщані гори, а дзеркало – в лікувальне озеро з кришталево чистою водою. З тих пір на місці купалень залишився прекрасний оазис.

Пізніше навколо лагуни побудували курортну село. В основному там відпочивають жителі найближчого містечка Іка. Туристи ж приїжджають за екстримом. Особливо популярний сендбординг – майже як сноубординг, але без снігу. Замість нього в хід йдуть круті бархани та дюни.

Квитки на літак в Перу.

Убара, Лівія

оазис Убари Ливия

Натрапивши на мальовничий куточок у пустелі Едейен-Убара, втомлений подорожній подумає – міраж. Ось наскільки вражає оазис Убара. До нього входить 15 озер, проте вони не врятують вас від спраги. Вода в них така ж солона, як і в Мертвому морі. Найбільше та солоне з цих озер – Умм-аль-маа. Цікаво те, що на дні озера температура досягає +100 °С. У той час, як поверхня залишається прохолодною. Навколо водойм ростуть пальми та інша зелень, через що вони схожі на очі з пухнастими віями.

Один із найкрасивіших оазисів може повністю висохнути, так як його розміри щороку зменшуються.

Дешеві авіаквитки до Лівії.

Ленсойс-Мараньєнсіс, Бразилія

Ленсойс-Мараньенсис Бразилия

Хто б міг подумати, що в Бразилії можна побачити не тільки джунглі, а й оазис. Хоча, це скоріше прісні озера, які покривають більшу частину пустелі в сезон дощів. Тільки уявіть: кількість опадів за сезон тут в 300 разів більша, ніж у Сахарі! Півроку йдуть зливи, й безплідні піски перетворюються в нескінченну множину синьо-зелених лагун. Решту півроку все висихає. Унікальне видовище можна побачити в національному парку Ленсойс-Мараньєнсіс.

Авіаквитки в Бразилію з Києва.