- Поради

Тель-Авів

Тель-Авів, колишня столиця Ізраїлю – статус Єрусалима, як теперішній столиці країни досі до кінця так остаточно і не визначений – це місто виключно молоде. До початку 20 століття в цій місцевості було тільки одне місто – Яффа. У 1909 році сюди прибули єврейські переселенці з Росії, які на північ від Яффи заснували поселення, яке отримало назву «Весняний пагорб» – Тель-Авів. Поселення дуже швидко розрослося і перетворилося в місто. До проголошення Ізраїлю, як незалежної єврейської держави, число жителів Тель-Авіва перевищило 230000 чоловік, і місто стало першою столицею молодої держави. З 1950 року Тель-Авів і Яффа злилися і утворюють єдиний конгломерат.

tel-aviv-yafo_result_result

Але Тель-Авів зумів і до наших днів зберегти свій початковий весняний дух. Місто представляється зовсім іншим, ніж більшість інших міст Ізраїлю, в тому числі, і Єрусалим. В Ізраїлі є популярна приказка: Тель-Авів – для життя, Хайфа – для роботи, а Єрусалим – для молитов. І в цій фразі є чимала частка правди, тому що Тель-Авів дійсно більше схожий на сучасні західноєвропейські міста, де постійно вирує життя, на відміну від Єрусалима, де практично на кожному кроці зустрічаються ультраортодоксальні євреї з пейсами і в незмінно чорному одязі. Причому навіть у священну суботу – шабат – життя в Тель-Авів не завмирає.

Авіаквитки з Києва в Тель-Авів

Так як місто було засноване лише в 20 столітті, в ньому відсутні історичні пам’ятки. У Тель-Авіві є чимало висотних будівель. Без них би він виглядав дещо провінційно і містечково. Але назвати місто нецікавим просто не повертається язик, а ряд футуристичних будівель на бульварі Ротшильда взагалі можна назвати творами архітектурного мистецтва. А ще в Тель-Авіві є чудовий міський пляж, адже місто знаходиться безпосередньо на березі Середземного моря. Звичайно, в туристичному сенсі Тель-Авів не може конкурувати зі знаменитими історичними містами Ізраїлю і їх чудовими історичними пам’ятками. Але, незважаючи на це, колишня столиця Ізраїлю гідна того, щоб з нею познайомитися.