Міланський собор – шедевр «полум’яної готики»

Собор Санта Марія Нашенте, побудований з білого мармуру, підноситься в центрі Мілана. Його по праву вважають не тільки символом міста, а й перлиною всієї італійської готики. Собор Дуомо, як його називають самі міланці, захоплює своєю монументальністю, обумовлений унікальним минулим і своєрідним змішанням архітектурних стилів.

9b79719f5015c62ffb5987f324fed5ec_result
З історії собору

Будівництво всесвітньо відомої церкви почалося в 1386 році при прославленому правителя з роду Вісконті, але оформлення фасаду вдалося завершити до початку XIX століття за наказом Наполеона. На місці, де було вирішено побудувати храм, в доісторичні часи знаходилося кельтське святилище, а вже при Римськії Імперії храм, присвячений богині Мінерві. Після цього тут були побудовані ще дві церкви, одна з яких була знесена для подальшого зведення собору.

Для будівництва Міланського собору було запрошено чимало європейських архітекторів, серед яких зустрічалися відомі майстри. У 1389 році інженером церкви Санта Марія Нашенте був призначений француз Ніколя де Бонавентур. Протягом десяти років будівництво Дуомо велося повністю під його керівництвом, а нотки французької готики все яскравіше відчувалися в образі собору.

Головний багатометровий шпиль собору Дуомо зі статуєю Мадонни з’явився в 1769 році. Цікаво, що деякі деталі Міланського собору дороблялися аж до 1965 року. Таким чином, цей готичний гігант став наймасштабнішим «довгобудом» в італійській архітектурі.

0668840d55e1534544f5b37a8503f4fb_result

Собор Дуомо сьогодні

Міланський собор, який займає четверту сходинку серед головних католицьких церков Європи, знаходиться на площі Дуомо ді Мілано, неподалік від Галереї Віктора Еммануїла II. Цей пізньоготический шедевр захоплює безліччю шпилів і мармурових скульптур, об’єднаних в одну грандіозну композицію, яка свідчить про копітку роботу майстрів, які працювали над створенням церкви.

Внутрішнє грандіозне оздоблення собору не поступається за красою зовнішнім виглядом. За масивними дверима, прикрашеними позолоченими барельєфами, присвяченими біблійними мотивами, ховається невимовна краса. Мозаїчні вітражі, височенні стелі, грандіозні колони і величні склепіння, що залишають в душі кожного відвідувача незрозуміле просвітлення і бажання повернутися сюди знову.

0610027c7b4268080e7c1c5f04af05a7_result

Однак, головну реліквію собору Дуомо – священний цвях, що зберігається на височини під склепіннями церкви, на думку католиків, взятий безпосередньо з Святого Хреста, побачити навряд чи вдасться. Цю реліквію міланці виставляють на загальний огляд в стінах собору лише раз на рік.

Не тільки мешканці Мілана ставляться з трепетом до собору Дуомо. Так, влада міста в 2009 році завершили капітальну реконструкцію, в результаті чого зовнішній фасад церкви отримав нове життя.


admin