Сатурния, Италия
- Ідеї для подорожей

Будьте здорові: 6 країн Європи з термальними купальнями

Голубая лагуна в Исландии

Уявіть: на вулиці легка прохолода, а ви ніжитеся в теплій ванні під відритим небом. Не життя, а казка! Це легко влаштувати – купуйте авіаквиток і вирушайте на один з європейських термальних курортів. Тут відпочити душею і тілом можна в будь-яку пору року. Не забудьте перед поїздкою проконсультувати з лікарем. Таке лікування має свої особливості, і для чудового самопочуття краще дотримуватися рекомендацій фахівців.

Отже, куди ж вирушити, щоб оздоровитися?

Угорщина

Якщо в Грузії з-під кожного каменю тече боржомі, то в Угорщині – термальна вода. 80% території країни – це суцільна лікувальна ванна. Не дарма сюди з давніх-давен приїжджали оздоровитися європейські вельможі. Завдяки такому природному ресурсу в Угорщині дуже розвинена інфраструктура для лікування термальними водами і створені всі умови для відпочиваючих. Вам залишається тільки вибрати санаторій собі до душі.

Купальни в Будапеште

Озеро Хевіз

Де: 200 км від Будапешта

Хевіз – найбільше в Європі тепловодне озеро. Його площа понад 47 тисяч кв. метрів. Природа постаралася, щоб створити тут унікальний спа-курорт. Озеро має форму круглу чашу-воронку, яка постійно поповнюється водою з ущелини на дні. Влітку температура води сягає 33 градусів, взимку – до 24, тому купатися тут можна цілий рік.

Озеро Хевиз

Вода циркулює по колу та оновлюється кожні два дні. Вона насичена сіркою, радоном, калієм і безліччю інших речовин. Цей супер-коктейль доповнюють торф’яні грязі на дні. Жінкам перебування тут вдвічі корисніше! Вода чудодійно впливає на жіноче здоров’я, а гумінові кислоти у її складі омолоджують шкіру.

Мішкольц-Тапольца

Де: 180 км від Будапешту

Особливість цього місця в тому, що купальні розташовані в природних печерах. За безліч століть їх створили самі термальні води. Завдяки печерам оздоровчий ефект має не тільки вода, але і повітря.

Мішкольц-Тапольца

Вода збагачена йодом, бромом, кальцієм, а також до її складу входять магнезій-метаборна і метакремнієва кислоти. Ще один плюс цих купалень – в них можна перебувати без обмежень за часом. Концентрація елементів тут не дуже висока, тому можна дозволити собі плавати довше. Погода в пещерах завжди весняна. Відповідно, купальні приймають відвідувачів весь рік.

Будапешт

Збираєтеся до Будапешту? Обов’язково візьміть з собою купальник. Це не просто столиця Угорщини – це місто купалень. Їх тут 27, 13 з них вважаються лікувальними. Кожен день місцеві джерела підіймають на поверхню до 30 мільйонів літрів теплої і 40 мільйонів гарячої води.

Купальня "Сечени"

Найвідоміша купальня – «Сечені». Тут знаходиться найгарячіше джерело Європи, температура в якому досягає 77 градусів. У воді можна не тільки купатися, її можна ще й пити. Її склад добре впливає на травний тракт, жовчний міхур, регулює кількість вапна в кістковій системі.

Купальня "Сечени" внутри

Для відвідувачів передбачені і лікувальні процедури, і розваги. А ще тут неймовірно красива архітектура самої будівлі. Одним словом, тут корисно перебувати у всіх сенсах цього слова.

Німеччина

Згідно зі статистикою, ще п’ять років тому кожен житель Німеччини хоча б раз на рік відвідував термальні купальні країни. Впевнені, що зараз цей показник ще вищий. Де ж варто побувати?

Harz, Германия

Ердінг

Де: 45 км від Мюнхена

Це не просто купальні, а цілий термальний комплекс із усілякими розвагами для дітей і дорослих. Весь рік тут панує літо. З-під землі б’є джерело з температурою 34-38 градусів.

Эрдинг, Германия

Для відпочинку всією сім’єю вам запропонують водний парк з різними атракціонами та гірками. Якщо хочете тільки підлікувати здоров’я, вирушайте до термальних ван і саун. У басейні з мінеральною водою можна полежати в цілющих бульбашках. Склад води допомагає впоратися з порушеннями кровообігу, захворюваннями шкіри, артритом та іншим.

Баден-Баден

Де: 100 км від Штутгарта

Якщо вірити Марку Твену, через 10 хвилин перебування тут ви забудете про час, а через 20 – про все на світі. Місцеві джерела з температурою до 69 градусів дуже багаті на мінерали і мікроелементи. Сюди приїжджають ті, хто хоче підлікувати серцево-судинну систему, налагодити обмін речовин і просто зняти стрес.

Купальня Baden Wuerttemberg, Баден-Баден

Завдяки відкритим і критим басейнам курорти Баден-Бадена працюють цілий рік.

Італія

Відпочити і полікуватися? Вам до Італії. Тут можна легко поєднувати морський або гірський відпочинок з відвідуванням купалень. При цьому країна пропонує курорти на будь-який бюджет. Санаторії на півдні «чобота» підійдуть для лікування судин і кишково-шлункового тракту. Термальні джерела на півночі спеціалізуються на лікуванні центральної нервової системи і суглобів.

Бассейн Посейдона, Италия

Абано-Терме

Де: 60 км від Венеції

Цілющі властивості місцевої води були відомі ще в античності. Чому б не використовувати все, що дала природа і зараз? У кожному готелі цього містечка є термальний або спа-центр. Вам запропонують лікувальні або грязьові ванни, інгаляції та інше. Вода в джерелах сягає 90 градусів. Вона багата на бром, йод і хлор.

Абано-Терме, Италия

Сатурнія

Де: 170 км від Риму

Цілюща вода цього регіону має вулканічне походження. Джерело має постійну температуру 37,5 градусів. Це найкомфортніша норма для людини, тому легкість і релакс-ефект відчувається буквально з перших секунд перебування в термах.

Сатурния, Италия

Унікальний сірководневий склад води допомагає впоратися із захворюваннями шкіри, органів травлення, гінекологічними проблемами. До того ж Сатурнія – мало не єдине джерело в країні, яке можна відвідувати безкоштовно.

Франція

У Франції налічують близько 50 термальних джерел у різних регіонах країни. Пропонуємо вирушити до одного з найвідоміших.

Евіан

Де: на березі Женевського озера, на кордоні зі Швейцарією

Цю назву чули всі, а можливо і… пили з пляшечки з такою назвою. Популярний бренд мінеральної води бере свій початок саме з тутешнього джерела. І тут природа теж здивувала своєю винахідливістю – льодовики Французьких Альп перетворилися на природний фільтр води. Джерело проходить крізь шар мерзлого піску і двома шарами глини. Після такого шляху вода виходить кришталево чистою і насиченою мінералами.

Вид на городок Эвиан

Місцеві курорти спеціалізуються на косметологічних процедурах, оскільки вода покращує стан шкіри, зволожує і пом’якшує її. Також сюди корисно приїхати з проблемами травлення і при розладах нервової системи.

Словаччина

У пошуках спокійного відпочинку вирушайте до Словаччини. Це ближче до нас, при цьому термальні джерела країни не поступаються своїм оздоровчим ефектом «розкрученим» місцям Європи.

Словакия

Пієштяни

Де: 87 км від Братислави

Це найвідоміший курорт Словаччини. Він популярний своїми термальними водами і лікувальними сірчаними грязями. Аналогів їм немає ніде в світі, тому сюди приїжджають для реабілітації та профілактики лікування суглобів і опорно-рухового апарату.

Вход в купальню, Пиештяны

Грязі мають масляну структуру й охолоджуються в 4 рази повільніше, ніж вода. Обгортання ними ефективні при запаленнях. У поєднанні з термальними ваннами і питною водою хворим звідси ще ніхто не їхав!

Ісландія

Вся Ісландія – це суцільний термальне джерело. Цьому сприяє тектонічна структура острова. По всій території розкидані громадські басейни, де можна безкоштовно або за мінімальні гроші відпочити простонеба в теплій природній воді. Але найпопулярнішим курортом в Ісландії вважається Блакитна Лагуна.

Голубая Лагуна

Блакитна лагуна

Де: 40 км від Рейк’явіка

Цей унікальне джерело розташоване на півострові Рейкьянес, який складається з пористої лави. Ця основа дуже нещільна, тому назовні легко просочується вода температурою до +240 ° C. Лагуна дивує не тільки небесним кольором води, але і складом. Тут є кварц, кремній, зелені і блакитні морські водорості. Мінеральні солі благотворно впливають на організм, а білі грязі глибоко очищують шкіру.

Северное сияние над Голубой лагуной

Найкраще покупатися в лагуні ближче до вечора. Тоді компанію вам у теплій ванні простонеба складе північне сяйво!